Serielederen møter tabelljumboen – en kamp Tigers ikke må undervurdere!

Lørdag 24. oktober kl. 15.00 er det klart for ny eliteseriekamp i Mjøndalshallen når NOR 92 tar imot Harstad. Tigers topper tabellen med seks strake seire og full poengpott, mens gjestene fra nord fortsatt jakter sesongens første poeng. På papiret er favorittstempelet stort, men er dette nettopp den typen kamp som kan bli farligere enn tabellen tilsier?

På gang! Etter en litt trå start på sesongen rent poengmessig har Alex Laiti virkelig fått fart på sakene de siste kampene. I forrige match ble det 3+3 og BB, ingen grunn til å tro at finnen vil senke tempoet mot Harstad (Foto: Glenn Selbo, NOR 92)

Seks strake seiere – Tigers fortsetter å imponere
NOR 92 har åpnet årets eliteseriesesong på imponerende vis. Etter seks serierunder står laget med seks seire, 18 poeng og en målforskjell på 47–27. Det gir tabelltopp foran Greåker, som også har full poengpott, men én kamp mindre spilt.

Sist helg fortsatte Tigers seiersrekken med en sterk 9–5-seier borte mot nyopprykkede Sjetne i Trondheim. Dermed har NOR 92 nå vunnet 15 strake kamper i Eliteserien, inkludert avslutningen på forrige sesong.

Med 47 scoringer på seks kamper har Tigers også vist at laget har betydelig offensiv slagkraft. Bare Greåker, med 51 mål på fem kamper, har scoret flere.

Tabelljumboen jakter sine første poeng
For Harstad har sesongstarten vært langt tyngre. Etter sju spilte kamper står nordlendingene fortsatt uten poeng, og med 22 scorede og 56 innslupne mål har de både scoret færrest og sluppet inn flest i Eliteserien.

Harstad har blant annet tapt 2–12 mot Greåker, 1–7 mot Tunet og 3–9 mot Sandnes. Samtidig har laget vist at de kan gjøre det vanskelig for motstanderne. I sesongens to første kamper ble det knepne 5–7- og 7–8-tap mot Sjetne.

Det er derfor ingen grunn til å tro at Harstad kommer til Mjøndalshallen for å gi bort poengene.

En skummel kamp for serielederen?
Når serielederen møter laget på sisteplass, vil mange forvente en komfortabel hjemmeseier. Men idretten har gang på gang vist at kamper ikke avgjøres av tabellplasseringer.

For NOR 92 handler det om å videreføre den innsatsen, disiplinen og lagmoralen som har kjennetegnet laget gjennom sesonginnledningen.

Harstad har på sin side alt å vinne. Laget jakter sine første poeng, og en overraskelse mot serielederen ville utvilsomt gitt nordlendingene et etterlengtet løft.

Solid forsterkning! Det var før seriestarten store forventninger til Kaapo Tähkä og den hyggelige finnen har vist stigende kampform for hver eneste match og blitt den solide forsterkningen vi håpet på. (Foto: Glenn Selbo, NOR 92).

To Tigers-profiler blant ligaens tre beste poengplukkere
NOR 92 har ikke bare imponert som lag. Også individuelt har flere spillere markert seg sterkt i sesonginnledningen.

Hele to NOR 92-spillere er blant de tre øverste på Eliteseriens poengliga etter seks serierunder. Det forteller mye om den offensive kvaliteten Tigers har vist så langt.

Til sammenligning finner vi Harstads beste poengplukker først på 21. plass på den samme listen.

Men selv om statistikken taler klart i hjemmelagets favør, må Tigers nok en gang vise at det er prestasjonene ute på banen som teller.

Sonny Lodin sier følgende til nor92.com foran lørdagens kamp mot nykommerne Sjetne: – To uker uten kamp føles lenge etter det tette kampprogrammet vi har hatt. Mot Akerselva var det uvisst hvilken prestasjon vi skulle møte. Mot Harstad er det alltid uvisst hvilke spillere vi får møte, ikke minst når de skal reise, som til denne kampen. For oss gjelder det uansett å fokusere på oss selv og vårt eget spill. Vi håper og tror at vi har bygget opp litt overskudd til denne kampen, og at vi leverer en kamp med høy fart og mye spilleglede. Vi gleder oss veldig!

–  Vi håper og tror at vi har bygget opp litt overskudd til denne kampen, og at vi leverer en kamp med høy fart og mye spilleglede. Vi gleder oss veldig!

Vanskelig kamp. Sonny Lodin må fokusere på arbeidsoppgaver og bidra til at gutta ikke går i den klassiske fellen som mange før dem har gått i, nemlig å undervurdere en på papiret svakere motstander (Foto: Innebandysavisen)

Vi inviterer hele NOR 92-familien til kamp!
Denne lørdagen ønsker vi å samle hele klubben på tribunen i Mjøndalshallen!

Alle spillere i NOR 92, sammen med hele familien, inviteres til å se kampen mot Harstad helt gratis.

Vi håper så mange som mulig benytter anledningen til å støtte A-laget og bidra til en flott ramme rundt kampen.

Det er noe helt spesielt når spillere fra klubbens yngre lag møter opp for å heie frem sine forbilder på banen. Samtidig får hele familien muligheten til å oppleve eliteserieinnebandy på nært hold.

Mer informasjon om den praktiske gjennomføringen av gratis adgang vil bli gitt av laglederne på de respektive lagene.

I tillegg har vi invitert alle tidligere A-lagsspillere i NOR 92 som har spilt minst én offisiell kamp for klubben, til å ta med seg en venn og få gratis inngang til kampen.

Dette blir en fin anledning til å møte gamle lagkamerater, mimre om tidligere kamper og slå av en prat med gamle kjente – enten på tribunen eller over en kaffekopp i kafeteriaen i pausene.

Har du løst billett på kampen mellom Mjøndalen og Brattvåg på Consto kl. 13.00, kan du rett etter kampslutt gå de korte meterne over gata og se NOR 92 – Harstad for en 50 lapp! En skikkelig SUPERLØRDAG i Mjøndalen!


En for alle 💙 alle for NOR!
#87 💙❤️


NOR 92 🆚 Harstad
📅 Lørdag 24. oktober
⏰ Kl. 15.00
📍 Mjøndalshallen
▶ Se kampen på TV 2 MyGame
▤ Følg kampen på Innebandy Live
📅 Kamper Eliteserien
📊 Tabellen