Sesongens første poeng, men effektiviteten må opp!

For dårlig uttelling
Det sier seg selv at med 36 avslutninger på mål og kun 4 fulltreffere blir det vanskelig å vinne kamper. I tillegg slipper vi Akerselva til altfor enkelt i perioder, og det blir litt for mye «tut og kjør».

Bra start
Vi kom til Kringsjåhallen med tro og håp om at det skulle løsne i denne kampen – og starten var positiv. Med bra balltempo og gode bevegelser tok vi ledelsen 1–0 allerede etter 4.05 da Jakob Grøstad ble spilt fri på bortre stolpe og satte sikkert inn pasningen fra Philip Kämpe. Etter dette fikk hjemmelaget mer og mer spille på sine premisser, mens vi ble mer stillestående og omstendelige. Da utligningen til 1–1 kom etter 11 minutter, var det ikke helt ufortjent. Perioden endte med disse to målene, men vi kunne være fornøyde med første halvdel av perioden.

Scoring! Jakob Grøstad scoret for oss i en første periode som var todelt, første halvdel godkjent, andre halvdel mer rufsete (Foto: Glenn Selbo, NOR 92)

Status Quo etter to perioder
I midtperioden fikk vi en tidlig baklengs etter drøye to minutter. Vi fikk raskt sjansen i overtall, men klarte kun å produsere ett fattig skudd på mål – det gikk for sakte og ble for omstendelig. Etter en billig utvisning holdt vi unna i undertall, før vi endelig fikk uttelling i vårt andre overtall da Alex Laiti (Kämpe) utlignet til 2–2 etter 14.13. I sluttminuttene hadde vi flere gode forsøk, men presisjonen manglet og Akerselva-keeperen holdt nullen. Dermed sto det fortsatt 2–2 etter to perioder.

Ny scoring. Alex Laiti scoret også mot Akerselva, her etter sitt 2-2 mål i 2 periode (Foto: Glenn Selbo, NOR 92)

2 cm fra seier i sluttminuttene
Tredje periode startet svakt fra vår side, og etter 6.59 tok hjemmelaget ledelsen 3–2. Da økte vi tempoet og viste mer vilje. I overtall etter 13.04 utlignet Kristoffer Henriksen (Kämpe) til 3–3 da han satte en retur kontant i nettaket. Vi jaget seieren, men i stedet scoret Akerselva 4–3 med 3.07 igjen. Vi svarte raskt: Bare ett minutt senere fyrte Lukas Bemström av en rakett fra backplass og utlignet til 4–4 med under to minutter igjen. I sluttsekundene var vi nære seieren da Grøstad traff tverrliggeren – bare centimeter unna sesongens første trepoenger.

Kampen gikk dermed til straffer. Først på den syvende straffen kunne hjemmelaget avgjøre og ta ekstrapoenget. Det viste seg at nok en gang var zorro-straffer for vanskelig å forsvare seg mot.

Oppsummert: Det er fortsatt mye å jobbe med før neste kamp mot Ull/Kisa i Mjøndalshallen neste søndag. Etter en tøff start med mange bortekamper mot antatte topplag, handler det nå om å jobbe med detaljer og få gode treninger i uka som kommer. Vi er overbevist om at det vil løsne.

Vår bestemann. Vi slapp Akerselva til alt for mange sjanser, bra var det derfor at Alexander Selbo sto en bra kamp med en redningsprosent på 86% og ble kåret til vår beste spiller. (Foto: Glenn Selbo, NOR 92)

– Vi tar med oss både positive ting og forbedringspunkter fra denne kampen, og må bruke uka godt før hjemmekamp neste søndag.”

Henning’s kommentarer
– Dette var en veldig rar kamp, med lavt tempo, der jeg hele veien sitter med følelsen av at vi styrer spillet. Vi slipper dem til på overganger, der de er farlige og gjør målene sine, og det er litt skuffende vi ikke klarer å få satt bedre stopp på dem. Samtidig som spiller vi relativt godt innebandy offensivt så skaper vi ikke nok skarpe sjanser og skårer ikke på de skarpe vi har. Så når det går til straffer blir det litt bingo, hvor vi dessverre trekker det korteste strået. Vi tar med oss både positive ting og forbedringspunkter fra denne kampen, og må bruke uka godt før hjemmekamp neste søndag.

📝 Kampfakta Akerselva – NOR 92

🏆 Tabellen

▶️ Ingen overføring på TV2 MyGame

📅 Neste kamp:
NOR 92 – Ull/Kisa
Søndag 5/10
Kl. 17.00
Mjøndalshallen